A hazai műkincspiacon magánkereskedelemben a nyilvános eladások között a valaha volt legmagasabb áron vásárolták meg Csontváry Kosztka Tivadar Hídon átvonuló társaság című festményét a Virág Judit Galéria nyári kiállításán. Az egykori Bedő-gyűjtemény főműve a festő egyik legrejtélyesebb festménye.
2020 komoly kihívás elé állította az aukciósházakat világszerte. Aki gyorsan reagált, jól járt, a magyar műtárgypiac például erősödött tavaly, az árverések online térbe kerülésével egyidejűleg pedig új vásárlói kör jelent meg. Az egyik legnagyobb hazai galéria, a Virág Judit Galéria és Aukciósház vezetőivel, Kelen Annával és Törő Istvánnal többek között arról beszélgettünk, vajon a nagy sikerű online árverések kiszorítják-e valaha az élő, offline aukciókat, nőhet-e még tovább a kortárs alkotók műtárgyainak értéke és hogy mire számítanak idén.
Csontváry, Munkácsy, Tihanyi, Bortnyik, Gulácsy, Aba-Novák: csupa nagy név, de azon túl, hogy mindannyian a magyar festészet klasszikusai, mi köti össze ezeket a művészeket? Nem más, minthogy ők tartoznak abba a képzeletbeli "klubba", akik százmillió forint feletti leütési árat értek el alkotásaikkal a hazai műtárgypiacon. Meglepő, hogy nem is olyan hosszú ez a lista, hiszen olyan neves alkotók hiányoznak ebből a felsorolásból, mint az örök sláger Rippl-Rónai József, Kádár Béla vagy Vaszary János.
November 8-án rendezi a Virág Judit Galéria 2. Zsolnay Kerámia Aukcióját. Az aukciósház ügyvezető igazgatója, Törő István - aki az egyik legfontosabb magángyűjteménnyel rendelkezik - ennek kapcsán a Portfolio-nak arról beszélt, hogy a Zsolnay kerámiák a mai napig az egyik legfontosabb magyar szereplői a nemzetközi műtárgypiacnak, sok rangos kollekció pedig olyan gyűjtők kezében van, akik masszívan őrzik inkognitójukat.
Lendületben van a hazai műtárgypiac: az aukciókon sorra dőlnek meg a rekordok, szinte minden évben kalapács alá kerülnek olyan festmények, amelyeknek leütési ára meghaladja a százmillió forintot. Jelentősen átalakult a gyűjtői kör is az elmúlt évtizedekben: az aukciók igazi társadalmi eseményekké váltak, megjelentek a fiatalabb gyűjtőgenerációk is. De mennyire számít jó befektetésnek a műtárgy, mennyire ismeri a nemzetközi közönség a magyar művészeket, és hogyan kell készülni egy olyan aukcióra, ahol csak a kikiáltási ár 650 millió forint? A Portfolio erről is kérdezte az egyik legnagyobb hazai galéria, a Virág Judit Galéria és Aukciósház vezetőit, Virág Juditot, Kelen Annát és Törő Istvánt.
Friss híreink a válságról percről percre.
Musk kilépéssel fenyegetőzött.
Legfeljebb 26 ezer aláírást adtak le.
A budapesti memorandumnak keserű tapasztalata van a kelet-európai ország számára.
Leszavazta a parlament a hadiállapot kihirdetését.
Megjöttek a részletes harmadik negyedéves GDP-adatok.
Érkeznek még hitelminősítői döntések.
Alakul az új magyar gazdasági vezetés.